KOMPETENCJE XXI wieku – zapowiedź!

KOmpetencje XXI wieku na fiszkach

Warto być kompetentnym. Dlaczego? Pisałam o tym niejednokrotnie, powołując się na badania Carnegie Institute of Technology, pisał o tym również Piotr Bucki, jeden z autorów naszej bestsellerowej serii, której tematem są kompetencje XXI wieku. A więc – dlaczego? Dlatego, że aż 85 % naszych sukcesów zależy właśnie od kompetencji i to tych… miękkich! Choć my wolimy raczej używać określenia „życiowych”.

A jak kształcić te kompetencje XXI wieku? Twardo! Najlepiej – korzystając ze sprawdzonych narzędzi, tworzonych przez wiarygodnych autorów, którzy nie promują paranaukowych treści, opartych na widzimisiach podróżników czy też snach indiańskich szamanów.

Fiszki jako narzędzie z powodzeniem wykorzystują już ponad 2 miliony Polaków. Nasi autorzy to marki same w sobie. Mistrzowie słowa, którzy potężną dawkę wiedzy potrafią skumulować na 38 kartach, nie zmniejszając kroju czcionki do 2,5 punktu (za najmniejszą czytelną czcionkę niepowodującą bólu gałek ocznych uznaje się 6 punktów). Niewielu to potrafi.

Dzięki temu nie musicie wertować kilkusetstronicowych poradników, aby dotrzeć do sedna problemu. Najczystszy materiał na rynku poradników. Esencja podana na tacy – tzn. na fiszkach… 😉 Dlatego zachęcam do natychmiastowego zastosowania. Od zaraz. A właściwie – od 15 października!

Tego dnia na stronie fiszki.pl do 8 aktualnych tytułów kart szkoleniowych dołączą 4 kolejne. Uwaga, wymieniam! Kolejność przypadkowa, poza ostatnią pozycją. Na deser. Jak jagodzianka. Dlaczego jagodzianka? Cierpliwości! Dowiecie się już 15 października.

Poznaj kompetencje XXI wieku

1. JAK DOBRZE POPEŁNIAĆ BŁĘDY – bezbłędny trening

To NIE jest wymądrzanie się Polaka po szkodzie. To narzędzie edukacyjne, dzięki któremu nauczysz się przekuwać w sukces to, co na pierwszy rzut oka wydaje się porażką. Dowiesz się, jak prawidłowo analizować sytuacje i wyciągać konstruktywne wnioski. A przede wszystkim – minimum teorii, solidna garść życiowych ćwiczeń : 38 kart gotowych do natychmiastowego użycia.

Autor: Rafał Żak. Mówca, trener, autor m.in. fiszek o manipulacji.

2. JAK ZADBAĆ O FINANSE – po ludzku o pieniądzach

To NIE jest kolejny poradnik o ciułaniu i kredytach. To narzędzie edukacyjne, dzięki któremu nauczysz się racjonalnie zarządzać swoimi pieniędzmi. Będzie o psychologii finansów, wpływie innych ludzi na Twój budżet, produktach finansowych i bezpieczeństwie. Podsumowując: bez zbędnej teorii, tylko reguły do natychmiastowego wdrożenia i solidna porcja praktycznych ćwiczeń. Na pewno się opłaci!

Autor: Radosław Budnicki. Prowadzący podcasty PO LUDZKU O PIENIĄDZACH i LEPIEJ TERAZ. Aksamitny głos, wspaniali goście i życiowe tematy. Posłuchajcie sami – choćby odcinka o fiszkach właśnie.

3. JAK OPOWIADAĆ DOBRE HISTORIE – storytelling (nie tylko) dla biznesu

To NIE jest kolejny poradnik o roli historii w prezentacjach i wystąpieniach. To narzędzie edukacyjne, którego natychmiast użyjesz w swojej pracy. Kiedy fiszka po fiszce wytrenujesz nową kompetencję, przykujesz uwagę słuchaczy. Tylko niezbędna, sprawdzona teoria i praktyczne ćwiczenia. Ponieważ storytelling to nie bajanie. To technika, którą można – i warto! – wytrenować.

Autor: Piotr Bucki. Mówca, szkoleniowiec, badacz, autor FISZEK, m.in. o motywacji, tworzeniu prezentacji, wystąpieniach publicznych, znajdowaniu czasu czy szczęściu. Nie będę się rozpisywać. Poczytajcie sami tutaj.

A teraz – uwaga! – zapowiadany deser:

4. KIEDY (NIE) UFAĆ STATYSTYKOM – przypadki Juliusza z Bytomia

To NIE jest kolejny podręcznik do statystyki. Ani zestaw dowodów na to, że statystyki kłamią. To praktyczny kurs zadawania demaskujących pytań tym, którzy statystykami manipulują. Naucz się krytycznie i mądrze patrzeć na dane. Z pewnością zaskoczy Was minimum teorii i maksimum humorystycznych przykładów. Kompaktowe narzędzie do błyskawicznego zastosowania.

Autor: Janina Bąk, znana jako Janina Daily. Mistrzyni słowa, kreatorka zdań zabawnych i wspaniały wykładowca statystyki. Idealne połączenie umysłu ścisłego z humanistycznym. Tym tytułem dokonuje niemożliwego – wprowadza statystykę pod strzechy na wesoło. Więcej o autorce na jej blogu.

I to na razie tyle, ale… 15 października bądźcie gotowi! Nowe kompetencje XXI wieku już czekają na Was i Waszych bliskich – wszak zaraz Święta! 😉

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *