BIZNES angielski – nowe wydanie

sTANOWISKO PRACY ANGIELSKI BIZNESOWY

BIZNES angielski to tytuł, który od wielu lat gości w naszej ofercie. Zasługiwałby na miano “klasyka”, gdyby nie fakt, że tego tytułu upływ czasu nie uszlachetnia 😉. Przez te kilkanaście (sic!) lat od jego premiery świat biznesu ewoluował. Zniknęły niektóre technologie i urządzenia (np. faks), pojawiły się nowe (np. wideokonferencje). Zmienił się również model świadczenia pracy – pojawiła się i na dobre wpisała w biznesowy pejzaż praca zdalna. Co za tym idzie, zmienił się również język biznesu – niektóre słowa zniknęły (np. dyskietka), za to pojawiły się nowe (kamerka internetowa). Ten nieprzewidziany (choć nieunikniony) rozwój wypadków “wymusił” na nas lifting tytułu BIZNES angielski.

Specjalistyczna konsultacja

O kompleksowe przejrzenie tytułu pod kątem aktualności i użyteczności słownictwa poprosiliśmy Agnieszkę Żebracką-Walasek. Agnieszka pracuje dla największych firm na świecie jako trener, lektor, tłumacz, weryfikator językowy oraz rekruter. Swoje doświadczenie wykorzystuje przy tworzeniu kursów i szkoleń biznesowych. Efektem tych konsultacji było przeredagowanie dokładnie 68 fiszek (około stu haseł i przykładów). Ta adaptacja miała miejsce głównie w kategoriach: Biuro, Obsługa komputera, Telefonowanie, Praca, Bankowość i Marketing. Oczywiście analogiczne zmiany nastąpiły w kursie audio.

BIZNES angielski – kompleksowy kurs słownictwa

BIZNES angielski to bardzo obszerny i kompleksowy kurs na poziomie B1-B2. Obszerny, ponieważ na 1040 fiszkach zawiera ponad 2500 słów i przykładów. A kompleksowy, ponieważ obejmuje słownictwo z wielu różnorodnych obszarów biznesowych (w sumie 37 kategorii). Dzięki temu stanowi znakomitą bazę do późniejszego poszerzania słownictwa wedle własnych potrzeb (np. z biznesową serią 100).

Nagrania mp3

Kupując BIZNES – angielski, oprócz fiszek dostajecie dostęp do nagrań wszystkich haseł. Możecie z nich korzystać na dwa sposoby.

1. Patrzycie na hasła na fiszkach i w tym samym czasie słuchacie ich wymowy, zaprzęgając w ten sposób do nauki oba zmysły – wzroku i słuchu.

2. Nagrania traktujecie jako osobny kurs audio i słuchacie angielskich słówek bez powiązania z papierowymi fiszkami.

Pudełko MEMOBOX

Ponadto w zestawie znajduje się pudełko MEMOBOX, a wraz z nim możliwość nauki jedną z najlepszych metod nauki pamięciowej ☺️. Należy bowiem pamiętać, że metoda fiszek to nie same fiszki. Drugim niezbędnym elementem metody jest skuteczny system powtórzeń, czyli właśnie pudełko MEMOBOX. Zaprojektowane jest ono według założeń Sebastiana Leitnera – ma pięć przegródek o konkretnie oznaczonych proporcjach, a sama nauka ma formę quizu. Dzięki temu możecie samodzielnie sprawdzać stan swojej wiedzy, selekcjonować materiał na łatwy i trudny oraz rozkładać powtórki w czasie. Dokładny opis, jak uczyć się pudełkiem MEMOBOX, znajdziecie w tym wpisie. A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o zaletach pudełka z pięcioma przegródkami, to odsyłam Was do tego artykułu.

Etui

W zestawie znajdziecie jeszcze mały, ale bardzo przydatny gadżet – plastikowe etui na fiszki. Dzięki niemu możecie mieć fiszki zawsze przy sobie, w torebce, plecaku czy kieszeni i uczyć się w każdej wolnej chwili.

Podsumowując, oddajemy w Wasze ręce nowe wydanie – odświeżone, zaktualizowane i wciąż bezkonkurencyjne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *