Rozmówki angielskie i… sześć innych języków!

Rozmówki angielskie i do 6 innych języków

…czyli SURVIVAL w nowej odsłonie.

Niektórzy z Was pamiętają może nasz SURVIVAL – rozmówki na kartach do gry spięte śrubą, w brązowej szacie graficznej. Ta seria miała niewątpliwie wiele plusów (fantastyczny pomysł na połączenie rozmówek i kart do gry), ale niestety – i tu bijemy się w pierś – też i minusów (między innymi przyciężka, a przez to nieczytelna szata graficzna). Dlatego tej wiosny, pełni werwy i ochoty, postanowiliśmy wziąć na warsztat rzeczony SURVIVAL i tchnąć w niego nowe życie. Zobaczcie, jak wyglądają nowe rozmówki angielskie! A to nie wszystko – od teraz, do wyboru jest aż 6 języków: oprócz rozmówek angielskich są też niemieckie, hiszpańskie, francuskie, włoskie i norweskie. A może w gronie Waszych znajomych są obcokrajowcy, którym przydały by się rozmówki z polskiego? 🙂 Takie też pojawiły się w naszej ofercie rozmówek dla początkujących.

To, co dobre, zostaje

Jeśli chodzi o główny atut tej serii, czyli zapisanie rozmówek na kartach do gry, to absolutnie nic się w tej kwestii nie zmieniło. Nadal śruba spina talię kart i w ustawieniu fabrycznym, czyli „skręcona”, sprawia, że mamy do czynienia z rozmówkami. Ale gdy ją rozkręcimy i wyciągniemy z okładki, rozmówki zamieniają się… w karty do gry. Wciąż genialne, prawda?

Rozmówki włoskie na kartach do gry
W nowej wersji wprowadziliśmy małe, ale znaczące udogodnienie – aby korzystać z rozmówek, nie musicie już wyciągać kart z okładki.

Na kartach (i w tej kwestii również nic się nie zmieniło) zamieściliśmy ponad 300 praktycznych zwrotów. Wybraliśmy tylko te niezbędne podczas wyjazdów zagranicznych. Żeby ułatwić Wam szybkie dotarcie do poszukiwanej informacji, zwroty podzieliliśmy na cztery kategorie tematyczne oznaczone kolorami: = podstawowe zwroty, = podróżowanie, = noclegi i zwiedzanie oraz = jedzenie i zakupy. Są jeszcze dwa jokery, na których znajdziecie czas i liczby. Każda karta to oddzielne zagadnienie – informuje o tym nagłówek u góry karty. Jak widzicie „nawigacja” po rozmówkach nie powinna sprawić Wam najmniejszych problemów

Rozmówki angielskie - jak wyglądają pojedyncze karty
Rozmówki angielskie na kartach do gry.

Szata zdobi

Jak już wspomniałam, największe zmiany dotknęły szaty graficznej. Dyskusje nad nową oprawą graficzną były długie i burzliwe, przeniosły się nawet do Internetu (głosowanie na FB). Ale warto było, finalnie udało nam się wypracować wersję, która – odpukać! – podoba się wszystkim. I jest niebieska – choć w części, a to przecież nasz firmowy kolor!

Rozmówki angielskie, niemieckie, hiszpańskie, francuskie, włoskie, norweskie i polskie

Rozmówki angielskie i co jeszcze?

Przy okazji „liftingu” udało nam się poszerzyć ofertę języków. Do rozmówek angielskich, niemieckich, hiszpańskich, francuskich i włoskich dołączyły rozmówki norweskie oraz Polish Phrase Book, czyli rozmówki polskie dla obcokrajowców.

Rozmówki norweskie i rozmówki polskie dla obcokrajowców

Sprawdzian w praktyce

Nowe rozmówki dotarły do Wydawnictwa dopiero dwa tygodnie temu, ale udało mi się je już przetestować podczas majówki. I to na najbardziej wymagającym kliencie – dzieciach

dzieci grają w karty z rozmówkami niemieckimi
Oczywiście testowanie miało miejsce głównie w trybie „śruba rozkręcona”, czyli jako karty do gry.
Rozmówki na kartach do gry
Jak widać można grać na wszystkim – nawet na walizce.
pasjans ułożony z kart z rozmówkami niemieckimi
Pasjans też wychodzi.

Myślę, że to idealny czas na rozmówki. Przed nami wakacje i wyjazdy do mniej lub bardziej egzotycznych miejsc przyjmują coraz bardziej realne kształty. Rozmówki po angielsku pewnie sprawdzą się w większości „destynacji”, ale są też mniej oczywiste wybory. Rozmówki hiszpańskie nie tylko pomogą Wam porozumiewać się w Hiszpanii, możecie zabrać je też na Wyspy Kanaryjskie, a rozmówki francuskie – do Maroka.

Życzę Wam udanych podróży i dobrej zabawy!

Enjoy your trips and have fun!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *