Reakcje na sytuacje, czyli przydatne zwroty konwersacyjne

Rekacje na sytuacje - flagi krajów

Bardzo się cieszymy, że już możemy oficjalnie ogłosić, że w naszym fiszkowym sklepie zadebiutowała nowa seria – REAKCJE NA SYTUACJE 📯 I to od razu do pięciu języków: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Takiego debiutu dawno nie było 😊

Życie nieustannie stawia nas w sytuacjach, które wymagają od nas konkretnych reakcji językowych. Dlatego, aby nie dać się zaskoczyć – szczególnie w kontaktach obcojęzycznych, warto mieć przygotowane gotowe odpowiedzi. Znajdziesz je właśnie w naszej nowej serii. Jeśli nie chcesz, aby kiedykolwiek zabrakło Ci przysłowiowego „języka w gębie”, jeśli czujesz, że Twoje odpowiedzi nie brzmią „native” (nawet pomimo tego, że znasz dany język całkiem nieźle), to ta seria jest dla Ciebie!

Seria inna niż wszystkie

Każdy tytuł to zestaw typowych reakcji językowych na codzienne sytuacje. Zwroty konwersacyjne to temat już fiszkofanom znany, ale tym razem podeszliśmy do niego inaczej. Pomysł na tę serię jest dość nietypowy – jeśli znacie nasze fiszki, to od razu zauważycie różnicę.

zwroty konwersacyjne fiszka
przykładowa fiszka – język angielski A1-A2

Na czym ona polega? Otóż na awersie, zamiast polskiego zwrotu, opisujemy sytuację (2), a na rewersie podajemy typową reakcję na tę sytuację w języku obcym (3). Na fiszce nie znajdziecie tłumaczenia na język polski – zamieściliśmy je na odrębnych fiszkach. Dlaczego? Ponieważ chcieliśmy, abyście wyrobili sobie nowe nawyki, nowe ścieżki neuronowe w mózgu 🧠. Innymi słowy chcieliśmy, żebyście nauczyli się, aby na daną sytuację, przykładowo: Ktoś kichnął. Co powiesz?, zareagować konkretnym zwrotem – w tym wypadku: Bless you!. Dzięki temu w praktyce zamiast przechodzić taki proces: ktoś kichnął – po polsku powiem: Na zdrowie! – zaraz, ale jak to przetłumaczyć na angielski?, zareagujecie automatycznie: Ktoś kichnął – mówię Bless you!. Nie dość, że odpowiedź padnie szybko, to jeszcze będzie trafna i poprawna (a przy tłumaczeniu z polskiego różnie się może zdarzyć 🤭).

100 sytuacji i 100+ reakcji

Każdy tytuł zawiera 100 różnorodnych sytuacji z życia codziennego. Staraliśmy się tak je dobrać, aby z jednej strony pokazać Wam jak najszerszy wachlarz zdarzeń, a z drugiej – dostarczyć Wam jak najwięcej przydatnych i życiowych zwrotów. Nasze scenki potraktujcie zatem schematycznie, jako punkt wyjścia. Każdy żyje w innych układach rodzinnych czy towarzyskich, więc w Waszym życiu nasza szwagierka może okazać się Waszą przyjaciółką, a nasz sąsiad – Waszym szefem. Do każdej scenki podajemy Wam jedną zalecaną reakcję językową, ale niejednokrotnie takich poprawnych reakcji jest więcej. Te alternatywne zwroty znajdziecie w dodatkowych komentarzach pod zwrotem głównym (4). Do nauki jest zatem więcej niż 100 zwrotów, ale to chyba nie problem, prawda?

Poręczny format

Nowe tytuły ukazują się w poręcznej serii 100. Ta seria przeznaczona jest dla tych z Was, którzy preferują mniejsze formaty, ale wciąż chcą korzystać z wszelkich zalet metody fiszek. Oto, co zawiera każde pudełko z tej serii:

  • 100 fiszek, czyli materiał do nauki

W każdym pudełku jest 100 fiszek z sytuacjami i reakcjami na nie oraz 4 fiszki z tłumaczeniami zwrotów na język polski.

  • Przekładki, czyli system nauki

W każdym pudełku znajdują się dwie kolorowe przekładki, dzięki którym możecie uczyć się metodą quizu. Takie rozwiązanie to gwarancja gruntownego utrwalenia materiału, ale też – dobrej zabawy.

  • Nagrania mp3, czyli wsparcie audio

Do każdego tytułu dostępne są nagrania mp3 (kod znajduje się w pudełku). Możecie potraktować je jak kurs audio. Możecie też odtwarzać nagrania konkretnych fiszek, ponieważ każdej fiszce odpowiada osobne nagranie (1). Profesjonalne studio nagrań zadbało o to, żeby głosu użyczyli native speakerzy. Osłuchacie się zatem z prawidłową wymową. To z pewnością nie tylko przyspieszy Waszą naukę, lecz także doda Wam pewności siebie.

Jak widzicie, REAKCJE NA SYTUACJE to baaardzo praktyczna seria – widać to zarówno w warstwie merytorycznej, jak i w doborze formatu. Mamy nadzieję, że znacząco ułatwi Wam ona codzienną komunikację. Czekamy na Wasze relacje, opinie i sugestie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *