Nauka francuskiego z filmów? Tylko teraz!

My French Film Festival
My French Film Festival

Właściwie zaplanowałam na dziś inny temat, ale nie mogłam się powstrzymać, żeby nie podzielić się z Wami wspaniałą wiadomością – trwa 6. edycja Festiwalu Filmów Francuskich! A ponieważ trwa tylko do 18 lutego, to każdy dzień się liczy i nie ma na co czekać! Wiem, że wielu z Was nie ma cierpliwości do kursów, podręczników czy fiszek i szuka przyjemniejszych sposobów nauki. A nauka języka z filmów jest właśnie jednym z takich „przyjemniejszych” sposobów (a zwłaszcza nauka francuskiego!) Zatem – do dzieła!

Co roku na przełomie stycznia i lutego możecie obejrzeć w internecie co najmniej kilkanaście francuskich filmów w ramach My French Festival. Na stronie internetowej festiwalu (dla bardziej zaawansowanych tutaj w wersji francuskojęzycznej) znajdziecie 10 filmów długometrażowych i 10 krótkometrażowych – wszystkie ubiegają się o nagrody widzów.

Filmy powstały w ostatnich latach i wszystkie są oczywiście po francusku. Możecie je obejrzeć z napisami w języku francuskim lub polskim (oraz w kilku innych językach), a także bez napisów. W tym roku Polska jest jednym z krajów, w których filmy dostępne są za darmo, tak więc tym bardziej warto skorzystać!

Ponadto dla 8 filmów przygotowano specjalne zestawy materiałów dla nauczycieli, tak aby mogli oni wykorzystać je na lekcjach (przykładowe materiały znajdziecie tutaj). Krótkometrażowe filmy można oglądać na zajęciach, natomiast obejrzenie długometrażowych – zadać jako pracę domową. 😉

To naprawdę wspaniała okazja, aby podszkolić współczesny język francuski – na co dzień przecież wcale nie jest łatwo o taki wybór francuskich filmów i to z napisami! Korzystajcie z okazji, bo – przypominam – festiwal trwa tylko do 18 lutego 2016!

Nauka francuskiego z filmów czy piosenek to prosta droga do pokochania tego języka. A jeśli coś się kocha, to nie chce się robić nic innego, prawda? Tym z Was, którzy już złapali bakcyla nauki, polecam nasz wpis o nauce francuskiego z piosenek, a tych, którzy jeszcze kręcą nosem na te wszystkie „ą” i „ę”, zapraszam na kurs francuskiego do Nicei, Paryża lub Maroka (pamiętajcie, na hasło „FISZKI” otrzymacie dodatkowy rabat!) – a tam… już Was nauczą! 😉