Język angielski – Polska w czołówce!

strzał w dziesiątkę (tarcza)

Sama nie wiem, jak mogłam przegapić tę elektryzującą wiadomość. Pod koniec roku 2016 Polska znalazła się na 10 miejscu wśród krajów świata, w których język angielski jest drugim językiem używanym przez obywateli. Hurra! Brawo! Yeah! EF English Proficiency Index (EF EPI), uznawany jest za największy na świecie ranking krajów pod względem powszechności użycia języka angielskiego oraz stopnia jego zaawansowania. Firma EF bada również postępy w nauce języka angielskiego w szkołach ponadpodstawowych. Jeśli chcecie zobaczyć jak w rankingach EF EPI radzi sobie Polska – zajrzyjcie tutaj 🙂

Czy to ważne? Of course! Znajomość języka angielskiego przyda nam się nie tylko podczas wyjazdu do któregokolwiek kraju anglosaskiego. W nauce, biznesie, kulturze, sporcie, muzyce, polityce – ludzie, którzy znają angielski, komunikują się z … „całym światem”. Nie ulega wątpliwości, że język ojczysty zawsze będzie pierwszym i najważniejszym, jednak angielski to coś więcej niż „nice to have”.

Czy wiecie co ucieszyło mnie najbardziej w tym rankingu? FISZKI przyczyniły się do tego sukcesu!

Nauka angielskiego z FISZEK = sukces

Zestawy FISZEK do nauki języka angielskiego to nasze bestsellery. Jako że nic nie przekonuje tak jak liczby, oto garść faktów, które robią wrażenie:

STARTER angielski pomógł w 2016 roku wystartować 1777 osobom,

BIZNES angielski trafił do 408 biznesmenów i biznesmenek,

PRZYSŁOWIA I CYTATY angielski (moje ulubione😉) zainteresowały 188 osób,

ANGIELSKI DLA MALUCHA i STARSZAKA wciągnął do zabawy i nauki 1164 dzieciaki.

Jeśli Wasze FISZKI: zostały w pociągu relacji Warszawa–Szklarska Poręba, znacie je na pamięć, podarowaliście je komuś etc., poszukajcie czegoś nowego. Mózg ludzki uwielbia wyzwania, rozruszajcie go trochę:

ROZMÓWKI angielskie i karty do gry „reloaded”, to kategoria lekka, łatwa i pomocna w nieoczekiwanych sytuacjach.

Rozmówki angielskie na kartach do gry

Gratuluję sukcesu i powodzenia w nauce!

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *