„Dlaczego KLEJKI, a nie naklejki?” – spytała Mała Mi, a ja, stosując rodzicielski trik, kiedy pytanie mnie przerasta, dopytałam: „A jak myślisz?”. „No bo one się kleją do wszystkiego, można je nakleić z boku albo od spodu, a naklejki tylko na coś”. Tak, ta definicja zdecydowanie wyjaśnia zasadę działania oraz wyższość KLEJEK nad naklejkami, sama bym tego lepiej nie ujęła😉
Postanowiliśmy przetestować KLEJKI na sobie i prezentujemy Wam absolutnie subiektywne wyniki naszego eksperymentu.
Informacje praktyczne, czyli co to jest
KLEJKI to naklejki do nauki języków, podzielone na tematyczne arkusze ze słówkami w języku obcym. Można je bez obaw naklejać na sprzęty domowe i wszelkiego rodzaju przedmioty biurowe, kuchenne czy dekoracyjne. Sprawdzają się u dorosłych i dzieci. Wersja bez obrazków jest dostępna aż w 7 językach. Wersja dla dzieci, z obrazkami jest dostępna w języku angielskim.
KLEJKI bez obrazków: do 7 języków obcych (dla dorosłych i dla dzieci)
KLEJKI z obrazkami: Angielski z naklejkami (dla dzieci)
Jestem zaciekłym wrogiem naklejek na meblach – niejeden muszkieter mógłby się ode mnie nauczyć technik obrony biurka przed lepkimi kwiatuszkami czy czepliwymi żabkami, ale tu zrobiłam wyjątek. KLEJKI rzeczywiście kleją się do wszystkiego i odklejają, nie pozostawiając śladów. Nawet na szkle!
Jak to działa?
Od momentu otwarcia opakowania Angielskiego z naklejkami do „rozklejenia” wszystkich naklejek nie mija więcej niż 5 minut😉 Dzieciaki biegają, naklejają, wykrzykują słówka, przeklejają, doklejają, odpytują mnie (!?) i siebie nawzajem.
Czy to już wszystko? Ależ skąd!
Do opakowania dołączona jest instrukcja oraz minisłowniczek do wypełniania i kolorowania.
Naklejki do nauki języków w akcji
Nauka obcych słówek to proces, jednorazowa akcja pozostawi jedynie blady ślad w umyśle dziecka. Dlatego warto wykorzystać potencjał naklejek do zabawy i nauki słownictwa. Oto kilka sprawdzonych zabaw:
„Widzę coś, czego ty nie widzisz”
Popularna gra samochodowo-poczekalniana: wybieramy jakiś przedmiot oznaczony naklejką i mówimy: „Widzę coś, czego ty nie widzisz i jest to żółte/ i zaczyna się na literę P”. Dziecko próbuje odgadnąć o jaki wyraz nam chodzi.
„Berek”
Mówimy nazwę przedmiotu oznaczonego naklejką, a dzieci muszą na wyścigi podbiec i „zaklepać” odpowiednie słowo. W nagrodę mogą pokolorować i podpisać dane słowo w słowniczku.
Warto „odpytywać” dzieci ze słówek, w danym pomieszczeniu, słówek zaczynających się na określoną literę itp. Dzięki połączeniu konkretnego przedmiotu z napisem oraz głośną wymową, dziecko bardzo szybko i na długo zapamięta angielskie słownictwo.
KLEJKI nadają się do nauki podstawowego słownictwa, pierwszych słów i zwrotów. To prawdziwe „turbo” w porównaniu z długimi listami słówek do wkucia. Można się podszkolić przed wakacjami we Włoszech lub wyjazdem służbowym do Niemiec.
I na koniec dobra rada, uważajcie na fałszywki 😊
Już sprawdzam! Dzięki! 🙂
🙂