Zwroty po angielsku, dzięki którym zaczniesz mówić (FISZKI do druku)

Zwroty po angielsku

Uczysz się  od podstawówki, opanowałeś podstawowe słownictwo i zwroty po angielsku. Znasz podstawy gramatyki. Ale gdy tylko znajdziesz się w anglojęzycznym towarzystwie, zasycha Ci w gardle i nie możesz wydusić z siebie słowa po angielsku? Przestań się w końcu męczyć i zrób pierwszy krok w stronę przełamania bariery językowej –  z naszymi fiszkami do druku.

Mów po angielsku i… popełniaj błędy

Dobrze wiem, że przełamanie bariery językowej nie jest łatwe. Lęk przed mówieniem po angielsku wcale nie musi wynikać z nieznajomości języka, ale po prostu z obawy przed popełnieniem błędu. Dlatego pierwsze, co musisz zrobić, to zmienić nastawienie. Pomyśl, że żaden obcokrajowiec nie oczekuje od Ciebie perfekcyjnej angielszczyzny. Ważniejsze jest to, żeby się porozumieć. Oczywiście fajnie mieć poczucie, że się mówi bezbłędnie i z pięknym akcentem i – moim zdaniem –  warto do tego dążyć. Systematycznie ćwiczyć wymowę, gramatykę i poszerzać zasób słownictwa. Ale warto też odważyć się mówić, kiedy jeszcze nie jest idealnie. Bo właśnie przez aktywne używanie języka uczymy się najszybciej! Również na naszych własnych błędach.

Zwroty po angielsku, które pomogą Ci przełamać barierę językową

Dziś mam dla Ciebie zestaw 20 zwrotów po angielsku, które pomogą Ci zacząć mówić. Wybrałam je z zestawu 300 fiszek Konwersacje angielskie, z pierwszej kategorii – Kontakty towarzyskie. FISZKI do druku (plik pdf) znajdziesz na końcu tego wpisu.

Fiszki - angielski - Konwersacje

Konwersacje angielskie – dowiedz się więcej

świetnie po angielsku

gratulacje po angielsku

dobrze po angielsku

powodzenia po angielsku

nie zdac po angielsku

wzajemnie po angielsku

nie ma za co po angielsku

proszę bardzo po angielsku

podawać po angielsku

nic nie szkodzi po angielsku

nic się nie stało po angielsku

szkoda po angielsku

na zdrowie po angielsku

toast po angielsku

wiedziec po angielsku

bez obrazy po angielsku

faktycznie po angielsku

odwiedić po angielsku

cześć po angielsku

miło poznać po angielsku

FISZKI do druku (PDF): KLIK!