Czasowniki frazowe – test i FISZKI do druku

Fiszki czasowniki frazowe język angielski

Phrasal verbs, czyli czasowniki frazowe, to czasowniki złożone z tzw. czasownika głównego i przyimka bądź partykuły. Ten „dodatkowy” człon potrafi całkowicie zmienić znaczenie czasownika, np.:

  • to run – biec; to run out – wygasać, np. When does your contract run out? (Kiedy wygasa pańska umowa?)
  • to look – patrzeć; to look after – opiekować się kimś/czymś, np. Don’t worry about Frank, the nurses are looking after him. (Nie martw się o Franka, pielęgniarki się nim opiekują.)
  • to die – umierać; to die down – słabnąć; cichnąć, np. The noise eventually died down. (Hałas w końcu ucichł.)

Takich złożonych czasowników jest w języku angielskim bardzo wiele. Szczególnie często używa się ich w języku mówionym, dlatego warto je dobrze poznać. To ułatwi nie tylko porozumiewanie się po angielsku, ale też zrozumienie „żywego” języka. Takiego, którego native speakerzy używają na co dzień.

Żeby trochę Wam ułatwić i urozmaicić naukę angielskiego w domu, przygotowaliśmy wpis z ćwiczeniem online i fiszkami do druku. Ćwiczenie powstało na podstawie tytułu CZASOWNIKI FRAZOWE – angielski, w którym znajdziecie aż 500 najczęściej używanych czasowników frazowych! Jeżeli więc po dzisiejszym ćwiczeniu poczujecie niedosyt – wiecie, gdzie znaleźć więcej materiałów do nauki! 😉

Poniżej znajdziesz plik pdf z fiszkami do druku. Przyjemnej nauki! 🙂

Czasowniki frazowe do druku (KLIK!)

Phrasal verbs: sprawdź się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *